Zaparcia w chorobie Leśniowskiego-Crohna

Zaparcia – można zdefiniować jako stolce wydalane mniej niż 3 razy w tygodniu lub przechodzące twarde stolce, które są niezwykle duże lub małe.

biegunka

Wielu chorych po 4 miesiącach w chorobie Crohna notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Co powoduje zaparcia


Zapalenie odbytnicy – mogą być bardziej narażone na zaparcia, jeśli masz odbytnicy (zapalenie odbytnicy).

– Choroba Crohna – niektórzy ludzie z choroba Crohna doświadczają objawów które mogą być zaparciami i / lub biegunką.

Dieta uboga w błonnik – błonnik pomaga przechodzić pokarmowi przez jelita, więc jeśli spożywasz zmniejszoną ilość błonnika, może się okazać, że doznajesz zaparć. Ale należy także unikać nadmiaru błonnika, jeśli masz zwężone jelita, co może nastąpić w choroba Leśniowskiego-Crohna

Za mało płynów – jeśli nie pijesz tyle co trzeba, może to prowadzić do zaparć w których stolce stają się twarde, suche i trudne do przejścia.

Leki – Jak już wcześniej wspomniano, zaparcia mogą być skutkiem ubocznym leków, na przykład środków przeciwbiegunkowych lub kodeiny, która znajdują się w niektórych lekach przeciwbólowych.

– Uszkodzenie mięśni odbytu – częstą przyczyną zaparć u kobiet pochwy po porodzie lub operacji w obrębie miednicy.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Leczenie zaparć


Może się okazać, że picie dużej ilości płynów może pomóc stworzyć bardziej miękkie stolce, które łatwiej się wydala. Może również przyczynić się do tego zwiększenie ilości błonnika w diecie, chociaż nie jest wskazane dla osób ze zwężeniem (zwężenie jelita w wyniku pogrubienia ściany jelita, zapalenia i bliznowacenia).

Niektórzy ludzie mogą korzystać z substancji takich jak Fybogel lub Isogel, które mogą zmiękczyć twarde stolce, ale te suplementy mogą nie być odpowiednie, jeśli masz zwężenie jelita.

Środki przeczyszczające mogą pomóc w leczeniu zaparć. Osmotyczne środki przeczyszczające, takie jak Movicol, są zwykle uważane za najlepsze tego typu śordki przeczyszczające dla ludzi z choroba Crohna.

Wzrost ilość wody w jelicie grubym powoduje, że stolce mogą przechodzić przez jelito łatwiej. Jednak środki przeczyszczające mogą również powodować wiatry i skurcze żołądka, zwłaszcza przed rozpoczęciem leczenia.